Dla wielu z nas może to zaowocować czymś więcej niż romantycznym posiłkiem i seksowną muzyką. Prowadzenie zdrowego trybu życia, który wymaga ćwiczeń fizycznych i spożywania odpowiednich pokarmów (naturalnych afrodyzjaków), może pomóc poprawić jakość Waszego życia seksualnego.

Posiadanie tego samego poziomu zainteresowania sobą jeśli chodzi o seks, jest ważne w utrzymaniu miłej intymności i fizycznej więzi. Zastosujcie się do wskazówek z tego artykułu, aby zwiększyć libido i sprawić, aby seks stał się jeszcze większą przyjemnością.

Afrodyzjaki: jedzenie miłości?

Czy ten romantyczny posiłek może być dostosowany do indywidualnych potrzeb, aby zwiększyć popęd seksualny? Afrodyzjaki od dawna uważane są za sposób na urozmaicenie naszego życia seksualnego, więc czy to naprawdę skuteczne rozwiązanie? Podczas gdy wiele osób zastanawia się, czy pewne produkty żywnościowe naprawdę mogą aktywować popęd zwierzęcia, nauka wykazała, że tak, istnieją pokarmy, które mogą wprowadzić cię w odpowiedni nastrój.

Mając to na uwadze, oto 10 produktów, które, jak udowodniono naukowo, zwiększają libido.

1. Arbuz

Arbuz

Zwykle uważany za orzeźwiającą przekąskę w upalny letni dzień, a nie jako afrodyzjak. Zawiera jednak składnik, który rozluźnia naczynia krwionośne w sposób podobny do efektu viagry. Naukowcy z Teksasu stwierdzili, że arbuz zawiera cytrulinę, którą organizm przekształca w aminokwas odpowiedzialny za podwyższenie poziomu tlenku azotu w organizmie, a tym samym przyczyniając się do zwiększenia libido.

2. Granat

Ten afrodyzjak jest dla mężczyzn. Ostatnie badania opublikowane w International Journal of Impotence Research wykazały, że sok z granatów znacznie zwiększa przepływ krwi w organizmie z powodu dużej zawartości przeciwutleniaczy. Oznaczało to, że miał pozytywny wpływ na zaburzenia erekcji.

3. Orzeszki piniowe

Orzechy piniowe są wyjątkowo bogate w cynk. Jest to minerał powodujący podniesienie i utrzymanie dobrego poziomu testosteronu u mężczyzn. Wiele osób cierpi na niedobór cynku, więc zwiększanie jego spożycia może poprawić Twoje zdrowie na wiele sposobów, w tym wpłynie na potrzebę seksu.

4. Kawa

Ten produkt jest dla Was, drogie panie. Badanie wykazało, że spożycie kofeiny u samic myszy znacznie zwiększyło ich pragnienie partnerstwa w porównaniu do myszy, które jej nie spożyły. Oczywiście, kofeina jest stymulantem i zwiększa przepływ krwi. Warto więc wypić filiżankę dobrej kawy podczas randki, aby wprowadzić się w odpowiedni nastrój.

5. Czekolada

Chociaż gorzka czekolada nie jest w pełni uznawana za afrodyzjak, uwalnia dopaminę do mózgu – hormon dobrego samopoczucia. Może to stworzyć lepszy nastrój i generować silniejsze pragnienie uprawiania seksu. W badaniu przeprowadzonym we Włoszech na 153 kobiet stwierdzono, że ogólna funkcja seksualna i pożądanie seksualne były znacznie większe wśród osób spożywających czekoladę w porównaniu do osób, które jej nie spożyły. Nie jest to pewna konkluzja, ale może być pretekstem do zjedzenia większej ilości czekolady :).

6. Goździki

Goździki

Może się tak nie wydawać, ale goździki są potężnym afrodyzjakiem. Jako uzupełnienie każdego posiłku lub filiżanki ziołowej herbaty, goździki były używane w Indiach od wieków jako środek leczniczy z powodu braku libido. Współczesne badania potwierdziły powyższe. Stwierdzono, że ekstrakt z goździków zwiększa aktywność seksualną samców szczurów.

7. Żeń-szeń

Naukowcy z Uniwersytetu Hawajskiego stwierdzili, że żeń-szeń jest niezwykle silnym środkiem, jeśli chodzi o zwiększenie naszego pragnienia uprawiania seksu. Badanie dotyczyło kobiet przyjmujących suplementy z żeń-szeniem, które zgłosiły wyraźny wzrost libido. Nie tylko to, ale także 68 procent stwierdziło, że ich życie seksualne znacznie się poprawiło. Najprostszym sposobem na włączenie żeń-szenia do diety jest herbata z żeń-szeniem. Uważaj na produkty energetyczne z żeń-szenia, które zawierają duże ilości cukru, co może zmniejszyć twoje libido.

8. Szafran

Szafran

Jedna z droższych przypraw na świecie. Szafran jest powszechnie stosowany w Hiszpanii, Indiach i Grecji. Ale może to być czas, aby zainwestować w szafran? Wraz z żeń-szeniem, jest to super food, jeśli chodzi o podniecenie seksualne. Naukowcy z University of Guelph odkryli również, że poprawia sprawność seksualną. Czas, aby dodać tę wszechstronną przyprawę do posiłków.

9. Banany

Banany zawierają potas i witaminy z grupy B, które zapewniają bardzo potrzebną energię, a także zwiększają produkcję hormonów płciowych. Mają również przeciwzapalny enzym zwany bromelainą, który pomaga zwiększyć poziom testosteronu u mężczyzn. Pomagają w ten sposób w zwiększeniu libido i poprawieniu sprawności seksualnej.

10. Figi

Figi

Produkt proponowany dla mężczyzn i kobiet. Zwiększają poziom tlenku azotu w organizmie z powodu dużej ilości aminokwasów. Ma to duży wpływ na utrzymanie prawidłowych funkcji seksualnych. Sądzi się również, że poprawiają wydzielanie feromonów, które znacznie poprawiają poziom atrakcyjności. Jeśli więc oboje będziecie jeść figi, wasze życie seksualne wiele na tym zyska.