Zdrowie i prawidłowy rozwój dzieci jest dla rodziców sprawą priorytetową. Codzienna troska o maluchy daje im przestrzeń, w której szczęśliwie mogą dorastać. Rodzice są na bieżąco z niezbędnymi informacjami, które ułatwiają im opiekę nad swoimi pociechami, ale również zwracają uwagę na problemy jakie mogą się pojawić. Wszelkie pomocne porady są niezmiernie ważne, szczególnie jeżeli w grę wchodzi bezpieczeństwo najmłodszych. Każdy rodzic wie, że słońce poza dobroczynnym działaniem ma również negatywny wpływ, szczególnie na dzieci, dlatego, żeby mogły bezpiecznie przebywać na dworze w słoneczne dni należy je odpowiednio zabezpieczyć. Całe szczęście stało się to oczywiste i właściwie żaden maluch nie wychodzi z domu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci kremów z filtrem, nakrycia głowy i specjalnych ubranek. Jednak ciągle niewiele mówi się na temat ochrony oczu niemowlaków i małych dzieci. Co prawda spotyka się je w okularach przeciwsłonecznych, ale często są to zwykłe, kupione na bazarze lub w drogerii tak zwane plastiki, które służą do ozdoby i zabawy a nie do ochrony.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt?

Niektórzy uważają, że kupno okularów przeciwsłonecznych dla dzieci w salonie to przesada. Warto jednak uświadomić sobie, że zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie zapewniają właściwie żadnej ochrony, a oczy dzieci są znacznie bardziej narażone na przenikanie promieni UV, ze względu na to, że ich soczewka jest przeźroczysta. Właśnie z tego powodu okulary przeciwsłoneczne mają ogromne znaczenie i nie są tylko fanaberią rodziców, którzy chcą, żeby ich dziecko było modne. Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne to takie, które zatrzymują szkodliwe promienie UV. Właściwie jest to najważniejsza kwestia, jednak, żeby spełniały swoją funkcję muszą być dobrze dopasowane do twarzy. Zastosowanie takiej ochrony jest szczególnie ważne na plaży, gdzie słońce dodatkowo drażni wzrok odbijając się od piasku i wody. Kiedy już zabieramy się do kupna okularów dla naszej pociechy stajemy przed ogromnym dylematem, jakie będą najlepsze, gdyż modeli i opcji jest naprawdę bardzo dużo. Najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę to czy są solidne i bezpieczne, a dopiero w drugiej kolejności czy ładnie wyglądają. Oczywiście jeśli jeszcze do tego nie kosztują fortuny to najbardziej optymalna dla nas sytuacja. Kiedy już uda się dokonać zakupu czeka nas jeszcze jedno ważne zadanie, być może najtrudniejsze w tym wszystkim, czyli przekonanie dziecka do ich noszenia. Nie zawsze jest to proste. Niektóre dzieci nie lubią, jak coś mają na twarzy, a jeszcze dodatkowo zmienia to obraz oglądanego świata. W takim przypadku warto uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentnym, gdyż dzięki temu oczy naszego dziecka będą odpowiednio chronione, a doskonale wiemy, że zdrowie dzieci jest warte każdego wysiłku.

Podsumowanie.

Dzięki świadomości rodziców i podejmowanych przez nich środków ochronnych, dzieci mają szansę na prawidłowy rozwój w zdrowiu i radości. Tak jest z okularami przeciwsłonecznymi. Jeżeli rzeczywiście spełniają wszystkie standardy ochronne przed promieniowaniem UV, a nie są jedynie ozdobą, wzrok naszych dzieci jest bezpieczny na słońcu. Poza tym znajdziemy je w pięknych, kolorowych wzorach, które na pewno zadowolą każdego malucha i rodzica.